"Через саморобний шмурдяк готуйтесь до проблем із двигуном": що продають водіям на АЗС і коли нарешті вдасться подолати паливну кризу



У пʼять разів збільшивши імпорт бензину та зрідженого газу, Україна почала покривати щоденні потреби її громадян. Однак великий попит та паніка українців призводить до того, що мережі АЗС не здатні наперед сформувати запаси.

Про це заявив заступник керівника Офісу президента (ОП) Ростислав Шурма.

Тож, як стверджує він, бензин і дизель буде, а ситуація з пальним покращуватиметься щодня.

"Дедалі більше і більше заправок відкриватимуться та продаватимуть пальне... Тому я прошу всіх зберігати спокій, щоб ми могли наповнити заправки пальним, створити певний запас і бути більш захищеними від ворожих дій", – запевнив Шурма.

Як заявив заступник керівника Офісу президента, в Україні також створять додатковий стратегічний запас, який "неможливо розбомбити і знищити" і який забезпечить стабільність нафтопродуктів на найближчі місяці, пише Сьогодні.

Загалом, за його словами, Україні потрібно майже 1 млн тонн дизеля, бензину та зрідженого газу щомісяця.

Чому виник дефіцит пального?

За словами Шурми, дефіцит пального виник в Україні через такі чинники:

Росія цілеспрямовано з першого дня знищує інфраструктуру забезпечення нафтопродуктами України. Було розбомблено найбільшого виробника нафтопродуктів і десятки нафтобаз, перекрито Чорне море, яке є великим каналом постачання дизеля та бензину, зупинено постачання з Мозирського НПЗ (Білорусь).

Порти та залізнична інфраструктура у Східній Європі виявилися не готовими до перевезення необхідної кількості нафтопродуктів.

Якість бензину опинилася під питанням

Раніше директор Консалтингової групи "А-95" Сергій Куюн повідомляв, що на тлі дефіциту в Україні частішають випадки шахрайства. Українцям продають неякісне пальне на автозаправних станціях – простіше кажучи, збувають саморобний "шмурдяк".

За словами експерта, проблема змішування пального існувала й раніше, однак зараз бензин неякісний, бо немає необхідних компонентів. Його виготовляють на невеликих НПЗ, які переробляють газовий конденсат з українських родовищ, додаючи компоненти октанопідвищення.

Раніше октан підвищували за допомогою так званих розчинників з Білорусі та Росії. Рецептури були різні, з використанням товарного бензину А-92 також, але зараз немає можливості це робити.

Сергій Куюн додав, що тепер з цією метою використовують зневоджений спирт – біоетанол. Коли цього компоненту в бензині понад 30%, це називають альтернативним пальним, і загалом воно дозволене у світі. Але до нього є певні вимоги за якістю: зокрема, споживач не має відчувати різниці, яке пальне в баку його машини. Зараз цього ефекту досягнути складно, тож і водії починають відчувати результат – зупинку авто і серйозні проблеми з двигуном.

Нагадаємо, що в уряді заявили, що незабаром бензин має коштувати менше ніж 40 грн за літр, а дизпальне – не більше ніж 43 грн.



AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW