Сьогодні, 22 травня, в Україні християни східного обряду святкують весняний День Святого Миколая Чудотворця. Він відрізняється від зимового Дня Святого Миколая. Але має цікаву історію свята, свої традиції та заборони, повідомляє сайт 056.
Історія свята
19 грудня відзначають день смерті святого Миколая, який помер близько 345 року. А от 22 травня церква поминає перенесення мощей святого Миколая з Мир Лікійських в Барі у 1087 році. У Соборному храмі його тіло стало виділяти мир – масло, яке зціляло хворих.
Ця історія була коли існувала грецька імперія турки робили замах на мощі даного святителя. Італійським купцям прийшла ідея перевезти їх із Міри до Барі, куди вони доставили мощі 22 травня до церкви святого Стефана. Урочисте їхнє принесення супроводжувалося чудесами. Це послужило виникненню свята Миколи Літнього.
Зазначимо, що коли італійські купці прийшли до храму, звідки вони збиралися вивезти мощі Святого Миколая, ченці їх застерегли, що напередодні він з'явився одному з ченців і просив дбайливо зберігати його мощі. Купці зрозуміли це як знак, що вони на правильному шляху, і їм справді потрібно перевезти святі мощі. Спочатку італійці запропонували гроші за мощі Миколая, але ченці відмовилися. Тоді купці пов'язали їх, розбили церковний поміст і відкрили гробницю з мощами.
Традиції свята
Микола Чудотворець вважається покровителем моряків, сиріт, мандрівників і бідних людей.
У День святого Миколая бажано відвідати церковну службу і помолитися святому. Молитву можна прочитати і вдома. Святому Миколаю в цей день можна помолитися про любов між подружжям, доброту, душевний спокій. Люди, які не можуть відпустити образи, моляться про прощення кривдника.
Також цього дня прийнято молитися йому на хороший урожай, оберіг посіву від посухи та сильних дощів.
У весняний День Святого Миколая під забороною:
День Миколи Чудотворця: привітання
З Днем Святого Миколая
Вас сердечно вітаю!
Вам бажаю я і надалі
Не хворіти й не старіти!
Довго жити, коханими бути
І любов свою дарувати!
Щастя, радості, удачі!
Тільки так і не інакше!