В Україні курс валют, поки що, залишається стабільним. Головною новиною минулого тижня стало прийняття Верховною Радою закону про державний бюджет України на 2024 рік. Одним із важливих макропоказників головного кошторису країни на 2024 рік є курс долара – у середньому за рік заплановано 40,7 грн/долар. Тобто гривня має девальвувати майже на 13% або на 4,7 грн, якщо рахувати по офіційному курсу і на 8% або на 3 грн, якщо йдеться про готівку.
Про це повідомляє ТСН.ua.
Станом на сьогодні, готівковий курс залишається стабільним, а на міжбанку долар дешевшає.
Продавати чи купувати валюту
Експерти мають різні думки.
Якщо у вас є гривневі депозити, то Олег Пендзин радить не поспішати переводити їх у валюту. Ще не пізно навіть відкрити депозит у гривнях на три місяці. Зараз короткострокові вклади у гривні, можуть дати до 16% річних, це майже втричі вище за прогнозовану інфляцію. Доларова готівка "під матрацом" доходу не принесе взагалі. Така ситуація, за його розрахунками, збережеться до кінця січня наступного року.
Андрій Шевчишин говорить, що продавати зараз валюту варто у двох випадках. Перший – потрібна гривня на поточні витрати – йдеться про невеликі суми, другий – якщо негайно мають бути значні витрати, наприклад купівля житла, на лікування тощо.
"В усіх інших випадках краще робити навпаки: при нагоді конвертувати гривні у валюту, поки вона дешева, аби вже зараз забезпечити заощадження від можливого знецінення через рік і більше", – пояснив Шевчишин.
Олександр Охріменко також вважає, що зараз вдалий час для довгострокового інвестування у валюту. На його думку, на готівковому ринку рівновага, банки та пункти обміну навряд чи знижуватимуть курс продажу.
"Враховуючи, що валюти на ринку досить, не варто купувати її по будь-якому курсу, краще помоніторити, шукаючи вигідніший. Це можуть бути невеликі банки, які продають незначні суми, але їх може бути не один. І за дві-три спроби пересічний українець, за наявності коштів, може таким чином назбирати, наприклад, тисячу доларів, зекономивши у підсумку близько 200 грн, це, до речі, плюс 0,5% до можливого річного доходу", – говорить експерт.