Криворізькі євромайданівці у 10-ту річницю Революції Гідності вирішили звернутися до Президента та СБУ, - ФОТО, ВІДЕО



Криворіжці, котрі 21 листопада зібрались біля Стели Героїв у Кривому Розі, пригадували події, котрі спричинили Євромайдан у 2013 році і події Майдану. Своїми спогадами та думками вони ділились з присутніми. На звершення  ухвалили Резолюцію.

Про це повідомляє сайт 0564.ua з посиланням на власну кореспондентку.

За словами Володимира Фомицького, котрий очолював Раду Майдану у Кривому Розі, до того, як стати майданівцем він працював агентом з комерційної нерухомості. Тоді він мав можливість дізнатись, що найкраща комерційна нерухомість у Кривому Розі (у тому числі земельні ділянки) належала Вілкулу, Любоненку, Кравцю - усім посадовцям. ПОбачивши це, він вирішив, що в Україні для нього місця вже нема, отож вирішив виїжджати до США, для чого подав документ для отримання грінкарти.

Але вже у 2010 році Податковий майдан переконав його у тому, що малий і середній бізнес не хоче миритися з тим, що відбувається в державі і готовий битися. Побачивши самодостатній ресурс,  який забезпечений самостійною силою, Володимир вирішив залишатися в Україні, попри те, що виграв грінкарту.

Криворізькі євромайданівці у 10-ту річницю Революції Гідності вирішили звернутися до Президента та СБУ, - ФОТО, ВІДЕО, фото-1

Комунікація з підприємцями, участь у проєкті "Спільна справа" та в акціях дала розуміння, що в Україні насуваються певні події. За його словами, підготовка до Майдану тривали зо три роки і вона не проводилась партіями - цим займались звичайні люди.

Окрім Податкового майдану невдовзі виникла ще одна протестна акція - «Встава́й, Украї́но!».  Це була акція протесту проти режиму президента України Віктора Януковича (у Вікіпедії зазначається, що вона була організована опозиційними партіями ВО «Свобода» та ВО «Батьківщина», а 15 березня до акції долучилися опозиційна партія УДАР. Протести в рамках «Вставай, Україно!» відбулася у всіх обласних центрах України).

Фомицький нагадав гасло цієї акції: "Революціїї - Так! Імітації - Ні!".

Згуртувавшись у попередніх протестах, згодом - восени 2013 року, криворізькі підприємці ("Ліга підприємців") стали активними учасниками Євромайдану у Кривому Розі.

Звернувшись до присутніх на завершення свого виступу, Володимир Фомицький запропонував хвилиною мовчання вшанувати пам'ять усіх, хто просував революційні зміни в країні та загинув а Майдані чи під час захисту незалежності і територіальної цілісності України.

Естафета виступів перейшла до Даниїла Давиденка, брата загиблого у російсько-українській війні азовця, котрий боронив від окупантів Маріуполь. Даниїл прочитав авторський вірш-присвяту загиблим Героям.

Криворізькі євромайданівці у 10-ту річницю Революції Гідності вирішили звернутися до Президента та СБУ, - ФОТО, ВІДЕО, фото-2

Валерій Романов, який у 2013 році очолював Рух "Справедливий Кривбас", пригадує, що долучився до криворізького Майдану у той час, коли на ньому вже стояли підприємці і "свободівці".

На його погляд, у Кривому Розі Майдан починався з гасла "Геть Вілкула!". Це гасло для криворіжців було основним.

"Так, наші дівчата і хлопці їздили на київський Майдан, ми його підтримували, ми збирали кошти, підтримували учасників Майдану морально. Була ротація - хтось повертався додому, а хтось їхав до Києва. Валентина Кривда опинилась у епіцентрі подій, коли "беркут" підпалив Дім профспілок"..., - зазначив Валерій Романов, наголосивши, що тоді для криворіжців головною була боротьба з кланом Вілкулів і ця боротьба продовжується нині.

Романов пригадав інциденти, коли криворізький Майдан був на межі знищення, але, зауважив, що цього вдалося уникнути.

"19 лютого 2014 року Криворізька міська рада прийняла звернення до свого любого Януковича та правоохоронних органів, щоби вони  прибрали з вулиць Києва, Кривог Рогу, інших міст екстремістів-реваншистів-бандерівців, - тобто, нас", - зазначив правозахисник. 

Криворізькі євромайданівці у 10-ту річницю Революції Гідності вирішили звернутися до Президента та СБУ, - ФОТО, ВІДЕО, фото-3

Валерій Романов додав, що аналіз подій 2014 року та подій сучасності переконує його в тому, що у Кривому Розі нічого не змінилося. Він аргументував цю тезу прикладом сучасної вже боротьби з системою за відновлення законності (йшлося про Олександра Вілкула, котрий здійснює керівництво містом без належних для цього повноважень). Романов розповів про зусилля, які докладаються ним та іншими криворіжцями з метою відновлення законності.

Враховуючи ці обставини, Валерій Романов констатував, що боротьба за цінності Майдану триває й досі.

Учасниця Майдану Валентина Кривда пригадала випадок, коли біля міськради невстановленим молодиком було здійнято російський "триколор". За словами Валентини, особу цього молодика можна було встановити завдяки світлинам, які вона передала до прокуратури, а згодом до СБУ. Однак й досі вона не має інформації щодо результату розслідування інциденту, як невідомо, хто здіймав ворожий прапор і які наслідки для нього мав його вчинок.

Криворізькі євромайданівці у 10-ту річницю Революції Гідності вирішили звернутися до Президента та СБУ, - ФОТО, ВІДЕО, фото-4

На завершення учасники заходу 21 листопада 2023 року (з нагоди 10-річчя Революції Гідності) ухвалили Резолюцію, якою передбачається звернутись до Президента України з вимогою поновлення Конституційного ладу у Кривому Розі. Також учасники заходу вирішили доручити СБУ притягнути до відповідальності "самозванця Олександра Вілкула", анулювати нагороди, котрими його нагороджували військові та організувати у Кривому Розі "круглий стіл" з теми "Існування військової адміністрації та Ради оборони Кривого Рогу, як нова форма російського сепаратизму в Україні", для чого створити ініціативну групу.

Повний текст резолюції тут:

Криворізькі євромайданівці у 10-ту річницю Революції Гідності вирішили звернутися до Президента та СБУ, - ФОТО, ВІДЕО, фото-5

Більше світлин з заходу дивіться ТУТ.

Слідкуйте за новинами в Telegram. 

Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook. 

Читайте нас на Google News.



AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW