За словами директора Департаменту сім’ї, молоді та спорту ОВА Андрія Шемеця, за дев’ять місяців цього року в області зафіксовано 7859 звернень щодо випадків домашнього насильства, більшість з яких (70%) надійшло від жінок.
Наразі активно проводиться соціальна робота з сім’ями, які постраждали від домашнього насильства. Зокрема, в територіальних громадах діють програми роботи для кривдників – комплекс заходів, спрямованих на зміну насильницької поведінки кривдника. Проте такі програми затверджені лише у 8 громадах, тож роботу в цьому напрямі необхідно посилити.
Також в області є 39 спеціалізованих служб підтримки постраждалих осіб: 1 центр соціально-психологічної допомоги з «кризовою кімнатою», 4 спеціалізовані служби первинного соціально-психологічного консультування для постраждалих осіб, 34 мобільні бригади.
Торік розпочала діяльність обласна робоча група з питань координації гуманітарної відповіді на гендерно зумовлене насильство у співпраці та за підтримки Сабкластеру з питань гендерно зумовленого насильства та Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні.
Розроблено інформаційну картку з перенаправлення на обласному рівні. У ній є контактні дані гуманітарних організацій, які надають психосоціальну допомогу, спеціалізованих служб, які діють у громадах.
Нагадаємо номери телефонів, за якими можна звертатися по допомогу:
102 – Національна поліція України;
15-47 – урядова «гаряча лінія» з попередження домашнього насильства;
116-123 або 0 800 500 335 – національна безкоштовна «гаряча лінія» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації;
772 або 0 800 500 255 – національна дитяча «гаряча» лінія.
Чернігівська Медіа Група